Obchod
    Vodn├ş k├ímen je pevn├Ż povlak, kter├Ż se usazuje na st─Ťn├ích n├ídob, v n├şch┼ż je p┼Öechov├ív├ína, vedena nebo p┼Öedev┼í├şm zah┼Ö├şv├ína a pot├ę ochlazov├ína tvrd├í voda, jej├ş┼ż teplota nedosahuje 100┬░C.
   Z├íkladn├ş slo┼żkou vodn├şho kamene je obvykle uhli─Źitan v├ípenat├Ż.

  Tvorba vodn├şho kamene je zp┼»sobena zm─Ťnou rovnov├íhy mezi ionty kyseliny uhli─Źit├ę a hydroxidu v├ípenat├ęho p┼Öi zm─Ťn─Ť teploty a jejich vylou─Źen├şm z vody.

   Zamezov├ín├ş tvorby vodn├şho kamene a jeho odstra┼łov├ín├ş lze ┼Öe┼íit r┼»zn├Żmi zp┼»soby:

- mechanick├ę metedy:
od├şr├ín├ş vznikl├ęho kamene

- chemick├ę metody:
rozpou┼ít─Ťn├ş pomoc├ş kyselin, nap┼Ö├şklad kyseliny chlorovod├şkov├ę, nebo kyseliny citr├│nov├ę.

- fyzik├íln├ş metody:
magnetick├í ├║prava, galvanick├í ├║prava, nebo pomoc├ş elektromagnetick├ęho pole.

Magneticky upravená voda:
po chemick├ę a fyzik├íln├ş str├ínce doch├íz├ş k jej├şmu zm─Ťk─Źen├ş, co┼ż zabra┼łuje tvorb─Ť vodn├şho kamene. Dle n─Ťkter├Żch studi├ş m├í takto upraven├í voda i dal┼í├ş kladn├ę ├║─Źinky.

Elektromagnetick├ę pole:
stejn─Ť jako u magnetick├ę ├║pravy vody doch├íz├ş k jej├şmu zm─Ťk─Źov├ín├ş, co┼ż zabra┼łuje tvorb─Ť vodn├şho kamene. Nav├şc oproti magnetick├ę ├║prav─Ť vody nedoch├íz├ş k zmagnetov├ín├ş ─Ź├íste─Źek ┼żeleza obsa┼żen├Żch ve vod─Ť, co┼ż je podstatn├ę hlavn─Ť p┼Öi pou┼żit├ş v baz├ęnech a podobn├Żch za┼Ö├şzen├şch.

Chemick├í reakce v prot├ękaj├şc├ş vod─Ť vystaven├ę elektromagnetick├ęmu poli.


Ca(HCO3)2+impulsy=CaCO3+CO2H2O

Takto upraven├í voda ztr├íc├ş schopnost usazov├ín├ş vodn├şho kamene. Dle n─Ťkter├Żch studi├ş m├í takto upraven├í voda tak├ę i p┼Ö├şzniv├ę ├║─Źinky na ┼żiv├ę organismy.

Pou┼ż├şv├ín├şm p┼Ö├şstroj┼» na ├║pravu vody se prodlu┼żuje ┼żivotnost topn├Żch spir├íl, zabra┼łuje usazov├ín├ş vodn├şho kamene v potrub├ş, pra─Źk├ích, my─Źk├ích a dal┼í├şch spot┼Öebi─Ź├şch, kter├ę jsou ve styku s vodou.

S ve┼íker├Żmi za┼Ö├şzen├şmi pro odstra┼łov├ín├ş vodn├şho kamene se m┼»┼żete sezn├ímit v na┼íem internetov├ęm obchod─Ť.